O stáji

Firma Přikryl s.r.o. se věnuje podpoře dostihového sportu již téměř 20 let, za tuto dobu prošla naší stájí řada vítězných koní. Mezi nejúspěšnější patřili vítězka českého OAKS z roku 2012 Merlyp (Fairlypi(IRE)-Monsoucis(GER) (Dashing Blade(GB), nadějná Rhapsody in Blue (Mill Pond(FR)-Reálka (Najoom(IRE) nebo náš odchovanec Redaktor (Cumbrales(IRE)-Richelli (Neman(POL).

Začínali jsme v roce 2001, s koněm REGITA, otec Karloff (GER), matka Richelli (POL) v tréninku u pana Josefa Váni, osminásobného vítěze Velké Pardubické Steeplechase. Regita z 6 startů získala dvě 3. místa a třikrát se umístila na 5. místě. Sezóny 2005-2007 v barvách závodil RED’N CLASSY (otec Secret’n Classy (CAN), matka Richelli (POL), který získal jedno vítězství, pět 2. míst a sedmkrát se umístil mezi 3. a 5. místem. Podporovali jsme také úspěšného koně REDAKTOR, otec Cumbrales (IRE), matka Richelli (POL), který ze 45 startů získal 9 vítězství a 22 umístění. Mezi další velmi úspěšné momenty naší stáje lze považovat sezónu 2009 s spojenou kariérou RHAPSODY IN BLUE otec Mill Pond (FR), matka Reálka (IRE), která hned svým prvním startem dokázala svou výjimečnost, když vyhrála jistě o 7 délek. Ze 4 startů získala 3 vítězství a jedno 2. místo.

Vůbec největším úspěchem naší stáje je však vítězství bělky MERLYP, otec Fairlipy (IRE), matka Monsoucis (GER) v roce 2012 v českém OAKS, rovina Listed pro 3leté klisny.

Trenérem koní stáje Přikryl s.r.o. je již po mnoho let pan Filip Neuberg, čtyřnásobný šampión trenérů na rovině a trenér vítězů derby z roku 2003, 2006 a 2010. Téměř stálým jezdcem našich koní byl před svým odchodem do španělského angažmá pětinásobný šampión jezdců na rovině, rekordman, žokej Václav Janáček. Sezóny 2008, 2009 se často objevovala v sedle i amatérská jezdkyně Kateřina Přikrylová. V následujících sezónách pak byl naším stájovým jezdcem žokej Milan Zatloukal.

V současné době máme v tréninkovém středisku Pavlín Dvůr čtyři koně, čtyřletého NOGARA, otec Bretigny(FR), matka Namolella (Rainbows For Life) z českého chovu, čtyřletého MOSTARA, syna naší Merlyp, čtyřletého GRIGRI DE LANCRAY přivezeného z Francie, otec Rail Link(GB), matka Matja(FR) (Montjeu(IRE) a pětiletou hnědku WLASTINU, otec Makfi(GB), matka Whos Mindin Who(IRE) (Danehill Dancer(IRE).

Naše úspěchy